DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

4 gru 2020

5 listopada 2020r. dzieci z grupy BIEDRONKI w ramach projektu edukacyjnego „Mały miś w świecie wielkiej literatury” celebrowały DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

Każde dziecko przebrało się w tym dniu za ulubioną bajkową postać, a do krainy bajek zaprowadził przedszkolaków wiersz Marii Konopnickiej „Czytanie”. Na zajęciach inspirowanych wierszami, sześciolatki rozwijały umiejętności rozpoznawania i nazywania postaci, atrybutów i tytułów wybranych bajek. W trakcie wspólnych zabaw, aktywizowały myślenie twórcze poprzez wymyślanie bajkowej opowieści w oparciu o ilustracje oraz przebieg zdarzeń z udziałem postaci z innej bajki.

Ten dzień był okazją do rozwijania u dzieci zainteresowań magicznym światem baśni, bajek oraz swobodnej ekspresji słownej, ruchowej i muzycznej.

Data utworzenia:2020-12-04
Data publikacji:2020-12-04