ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

1 mar 2022

W lutym dzieci z Publicznego Przedszkola w Seceminie obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”.

W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz dorysowując sobie wąsy. Dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.

Całe przedsięwzięcie miało na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, zachęcić do niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, a także uwrażliwić dzieci na często trudny koci los.

Zapraszamy do odlądania zdjęć z tego wydarzenia w galerii oraz na naszym przedszkolnym Fb.

• Powiększ zdjęcie PUCHATKI

PUCHATKI