II ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA - ETAP GMINNY

8 gru 2022

Dnia 27 października 2022 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie odbyła się II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka na etapie gminnym.
W rywalizacji sportowej wzięły udział cztery drużyny: dziewczynki i chłopcy z Publicznego Przedszkola w Seceminie oraz dziewczynki i chłopcy z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żelisławicach.

Otwarcia olimpiady dokonała koordynator p. Diana Lis, która przywitała zaproszonych gości: p. Sławomira Krzysztofika- Wizytatora Kuratorium Oświaty w Kielcach, p. Danutę Lentas- Dyrektora Publicznego Przedszkola w Seceminie, p. Agnieszkę Szokalską- Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żelisławicach, p. Darię Musiał- Przewodniczącą Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Seceminie; uczestników olimpiady, kibiców oraz osoby czuwające nad bezpieczeństwem tego wydarzenia: pielęgniarkę- p. Ewelinę Rokitę, sędziego głównego- p. Zdzisława Szymańskiego oraz sędziów drużynowych- p. Magdalenę Stachurską oraz p. Martę Marczak.
Celem olimpiady było propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej dzieci, jak również poznanie zasad zdrowej rywalizacji. Ale przede wszystkim DOBRA ZABAWA!
Uczestnicy olimpiady wzięli udział z czterech konkurencjach: sztafeta, tor przeszkód, skok w dal oraz rzut woreczkiem do celu w kategoriach dziewczynki i chłopcy.
Następnie został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego oraz uczestnicy olimpiady złożyli uroczyste ślubowanie i przystąpili do wspólnej rozgrzewki, którą poprowadził pan Zdzisław Szymański.
Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców????:
CHŁOPCY:
I MIEJSCE????- drużyna z Secemina
II MIEJSCE????- drużyna z Żelisławic
DZIEWCZYNKI:
I MIEJSCE????- drużyna z Secemina
II MIEJSCE????- drużyna z Żelisławic
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną świetną zabawę, a zwycięskim drużynom dziewczynek i chłopców z naszego przedszkola życzymy powodzenia w osiąganiu dalszych sukcesów sportowych w II etapie Olimpiady na szczeblu powiatowym????????????

Data utworzenia:2022-12-08
Data publikacji:2022-12-08