DZIEŃ ZIEMI W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W SECEMINIE

13 maj 2021

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle. W tym dniu towarzyszył nam głównie kolor zielony. Uczyliśmy się segregować śmieci, sadziliśmy kwiaty, które będą teraz zdobić okna naszego przedszkola, zorganizowaliśmy pokaz mody ekologicznej, wykonywaliśmy prace plastyczne o tematyce ekologicznej, każda grupa przedszkolna stworzyła swój własny Kodeks Przyjaciela Przyrody. Właśnie poprzez takie działania dzieci uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata. W przyszłym roku również będziemy świętować Dzień Ziemi.

Data utworzenia:2021-05-13
Data publikacji:2021-05-13