WALENTYNKI

14 lutego był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Przedszkolaki dowiedziały się kim był św. Walenty, poznały historię Walentynek oraz wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, wykonywały walentynkowe stonogi i wyklejały serduszka. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” - te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbyły się w Publicznym Przedszkolu w Seceminie. Krasnoludki, Tygryski, Pszczółki, Biedronki, Puchatki i Smerfy w tych dniach zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków.

DZIEŃ KOTA

W lutym dzieci z Publicznego Przedszkola w Seceminie obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół dorysowując sobie wąsy. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci wydarzeń w naszym przedszkolu. Gdy wreszcie nadszedł ten dzień, już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal.

CZEKOLADOWY AUTOBUS

W listopadzie przed naszym przedszkolem po raz pierwszy zaparkował Czekoladowy Autobus. W wyjątkowym autobusie odbyły się czekoladowe warsztaty, w których wzięły udział dzieci z wszystkich grup przedszkolnych: Krasnoludki, Tygryski, Smerfy, Puchatki, Pszczółki oraz Biedronki.

JASEŁKA

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych Świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się jasełka.

TWORZENIE OZDÓB CHOINKOWYCH - BIEDRONKI

Przejdź do - TWORZENIE OZDÓB CHOINKOWYCH - BIEDRONKI

Czas przed Świętami Bożego Narodzenia to zwykle czas radości, oczekiwania na coś, np.  niespodziankę, choinkę, coś pysznego, itd. Dla wielu osób to również czas własnoręcznie przygotowywanych ozdób choinkowych, stroików świątecznych, upominków.

POKAZ MODY FOLKLORYSTYCZNEJ I PATRIOTYCZNEJ

Przejdź do - POKAZ MODY FOLKLORYSTYCZNEJ I PATRIOTYCZNEJ

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Oczekując upragnionego Gościa dzieci z niecierpliwością nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie.

ANDRZEJKI

W listopadzie  obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty oraz kostiumy naszych przedszkolaków, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: