Z życia przedszkola

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Przejdź do - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Dnia 13.02.2023r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Seceminie miały okazję spotkać się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie.

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

Przejdź do - WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

5 grudnia z workiem pełnym prezentów w Publicznym Przedszkolu w Seceminie zawitał długo wyczekiwany gość.

Tego dnia od samego rana dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka, co świadczyło o tym, że zbliża się nikt inny jak Święty Mikołaj.

ANDRZEJKI U "SMERFÓW"

Przejdź do - ANDRZEJKI U "SMERFÓW"

Mimo, że w bardzo małym gronie, grupa "Smerfów" z Publicznego Przedszkola w Seceminie, pielęgnując tradycję wróżb i czarów andrzejkowych, dowiedziała się co przyniesie przyszłość, zarówno bliższa, jak i ta bardziej odległa. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

II ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA - ETAP POWIATOWY

Przejdź do - II ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA - ETAP POWIATOWY
24 listopada 2022 r. w hali Powiatowego Centrum Rekreacyjno- Sportowego we Włoszczowie odbyły się rozgrywki drugiego etapu (powiatowego) II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka.
Celem olimpiady było propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci, jak również wdrażanie do przestrzegania reguł w zawodach sportowych.

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA U SMERFÓW

Przejdź do - ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA U SMERFÓW

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. O święcie tej postaci nie zapomniały też dzieci z naszego przedszkola – grupa „Smerfów”. 

Święto Niepodległości

Przejdź do - Święto Niepodległości

,, Kto ty jesteś

Polak mały… ‘’

11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

II ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA - ETAP GMINNY

Przejdź do - II ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA - ETAP GMINNY
Dnia 27 października 2022 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie odbyła się II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka na etapie gminnym.
W rywalizacji sportowej wzięły udział cztery drużyny: dziewczynki i chłopcy z Publicznego Przedszkola w Seceminie oraz dziewczynki i chłopcy z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żelisławicach.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE "KRASNOLUDKI"

Przejdź do - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE "KRASNOLUDKI"

20 września każdego roku to szczególna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia w placówkach celebrowany jest Dzień Przedszkolaka. Dla dzieci z grupy „Krasnoludki” był to wyjątkowo intensywny dzień, ponieważ wraz z rodzicami udali się na wspólną wycieczkę do Żarek. Tam czekały atrakcje w postaci warsztatów edukacyjnych i zwiedzania.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA w grupie PUCHATKI.

Przejdź do - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA w grupie PUCHATKI.
Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Puchatki uczestniczyły we wspólnych zabawach i zajęciach. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości.

 

DZIEŃ KROPKI w grupie PUCHATKI.

Przejdź do - DZIEŃ KROPKI w grupie PUCHATKI.
Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Pięciolatki obejrzały historię małej Vashti i wykonały bransoletki z jarzębiny.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:19228