Z życia przedszkola

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRL - grupa Smerfy

A co jeśli dziadek i babcia poznali się stojąc w kolejce do sklepu? Takie pytanie zadały sobie przedszkolaki z grupy Smerfy z Publicznego Przedszkola w Seceminie, które przygotowały wyjątkowe przedstawienie z okazji dnia Babci i Dziadka.

DYPLOM "ZDROWE DZIECI"

Przejdź do - DYPLOM "ZDROWE DZIECI"

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza placówka otrzymała dyplom potwierdzający osiągnięcia w ramach projektu „Zdrowe Dzieci”, realizowanego na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. 
Wyróżnienie to jest efektem zakończenia procesu szkoleń oraz pomyślnej weryfikacji nadesłanych dokumentów potwierdzających osiągnięcia w szkoleniu, jest także uznaniem dla zaangażowania i profesjonalizmu, które przyczyniają się do tworzenia zdrowego środowiska dla dzieci uczęszczających do naszego przedszkola.

Warsztaty kulinarne u "Puchatków" - projekt "Zdrowe Dzieci"

Przejdź do - Warsztaty kulinarne u "Puchatków" - projekt "Zdrowe Dzieci"
W trzecim tygodniu listopada w grupie Puchatki realizowaliśmy blok tematyczny pt. "Zdrowie naszym skarbem".
W ciągu tego tygodnia dzieci dowiedziały się dlaczego mawiamy, że ruch to zdrowie, zapoznały się ze schematem piramidy zdrowego żywienia, wspólnie wykonały grupową piramidę oraz dowiedziały się, jak dbać o czystość i do jakiego lekarza udać się, gdy zachorujemy...
Tematykę związaną ze zdrowiem połączyliśmy z realizowanym w naszym przedszkolu projektem Ministerstwa Zdrowia pt. Zdrowe Dzieci, który ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocję zdrowych nawyków żywieniowych wśród rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz kadry odpowiedzialnej za żywienie.

 

Warsztaty kulinarne u Smerfów - projekt edukacykny "Zdrowe dzieci"

Przejdź do - Warsztaty kulinarne u Smerfów - projekt edukacykny "Zdrowe dzieci"

14 listopada dzieci z grupy Smerfy z Publicznego Przedszkola w Seceminie rozpoczęły przygodę z Projektem Edukacyjnym Ministerstwa Zdrowia „Zdrowe dzieci”, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli, personelu przedszkoli i żłobków.

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w Przedszkolu w Seceminie

Przejdź do - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w Przedszkolu w Seceminie

Jest takie miejsce na mapie świata ...

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce.

Polska, Polska, Polska!”

Łukasz Tartas

 

 

11 listopada to wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. W bieżącym 2023 roku to data upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE KRASNOLUDKÓW

Przejdź do - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE KRASNOLUDKÓW

W dniu 04 października 2023 dzieci cztero i trzyletnie z grupy „Krasnoludki” z Publicznego Przedszkola w Seceminie przeżywały wyjątkowy i ważny dzień, a mianowicie „Pasowanie na Przedszkolaka” Była to niewątpliwie niezapomniana uroczystość w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców. Uroczystość ta została połączona z pierwszą dla dzieci wycieczką do „Dziecięcego Raju” w Hula Kula w Rędzinach.

III ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

Przejdź do - III ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 10 października 2023 r. odbył się w naszym przedszkolu etap gminny III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka, na którym gościliśmy pana Sławomira Krzysztofika - wizytatora Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Celem olimpiady było propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej dzieci i poznanie zasad zdrowej rywalizacji. Ale najważniejsza była DOBRA ZABAWA!

DZIEŃ CHŁOPAKA

Przejdź do - DZIEŃ CHŁOPAKA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

Dlatego w piątek, 29 września we wszystkich  grupach dziewczynki

wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki,

złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Przejdź do - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Święto to zostało ustanowione by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

W dniach 20 i 21 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Krasnoludki, Tygryski, Smerfy, Puchatki, Pszczółki i Biedronki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, konkursów i tańców przy ulubionych przebojach muzycznych dla dzieci. Były też drobne upominki, pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.

DZIEŃ KROPKI

Przejdź do - DZIEŃ KROPKI
15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.
Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENTY.
BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:21480