Harmonogram spotkań, imprez i uroczystości w przedszkolu

• Drukuj zawartość bieżącej strony

Harmonogram spotkań, imprez i uroczystości przedszkolnych na rok szkolny 2016– 2017

• Po wakacjach się witamy i zabawy zaczynamy.
  • Nasi koledzy są już pierwszakami. Wycieczka do Szkoły Podstawowejw Seceminie- spotkanie z uczniami i nauczycielką klasy pierwszych.
  • Jestem jesień z pełnym koszem. Dobre rzeczy wam przynoszę. Wycieczki do ogrodu, sadu, parku i lasu. Zgłębianie wiedzy o polskiej przyrodzie i regionie.
  • W dzień Przedszkolaka każdy to wie, bawi się z nami, kto tylko chce- Światowy Dzień Przedszkolaka.

PAŹDZIERNIK

• Czy to duże miasto, wioska czy osada, kto uważnie chodzi ten pod nic nie wpada!- spotkanie dzieci z policjantem.
  • Jesień w lesie jest przepiękna. Każda buzia uśmiechnięta. Spotkanie z leśnikiem.
  • Rzecz to wielka niesłychanie gdy starszakiem się zostanie- pasowanie dzieci na przedszkolaka starszaka.

LISTOPAD

• Chociaż jestem jeszcze mały przedszkolak ze mnie wspaniały- uroczystość pasowania na zucha malucha.
  • Pokochaj Pluszowego Misia on przyjacielem dzieci jest- obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.
  • Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać! Wróżbyi zabawy andrzejkowe.

• Mikołaju nareszcie wracasz znów- spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem.
  • Grudniowa piękna noc. Z kolędą przyszła do nas- Jasełka i wigiliaw przedszkolu.

STYCZEŃ

• Cała przedszkolna gromadka kocha babcię i dziadka- Biesiada z Babcią i Dziadkiem.

LUTY

• Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce- bal karnawałowy.

• ŚWIĘTO  KOBIET DUŻYCH I MAŁYCH
  • Hej wiosenko! Hej wiosenko! Wyjrzyj proszę przez okienko, Pani Zima wyjechała, Czas byś teraz TY nastała- powitanie Wiosny w naszym przedszkolu.

KWIECIEŃ

• Wkrótce święto wielkanocne- my się już cieszymy- przygotowanie pisanek innych ozdób świątecznych na wystawę.
  • Święta, święta biją dzwony – wielkanocne zwyczaje.
  • Dzień Książki Dla dzieci – wyjście do biblioteki.
  • Nie martw się Ziemio mówią dziś dzieci- słonko nad Tobą wciąż jasno świeci- Światowy Dzień Ziemi.
  • Sprzątamy naszą planetę.

MAJ

• Powiewa flaga- przedszkolaki z biało-czerwoną. Uroczyste obchody Święta Flagi.
  • Wkrótce będę pierwszakiem- wycieczka do Szkoły Podstawowej w Seceminie.
  • Choć zapałka ładnie świeci niebezpieczna w rękach dzieci. Spotkanie ze strażakami .
  • Kochamy Was, kochamy całym sercem- uroczystość przedszkolna z okazji Dnia Mamy i Taty. Piknik Rodzinny.

CZERWIEC

• Wszystkim dzieciom małym, dużym. Pierwszy czerwca bardzo służy.
  • Jak bezpiecznie bawić się podczas wakacji-spotkanie z policjantem.
  • Hej przedszkole ukochane- pożegnanie starszaków przez młodsze dzieci. Pożegnanie przedszkola przez dzieci idące do szkoły .

PONADTO:

• „Czyste powietrze wokół nas”.
  • Teatrzyki w wykonaniu profesjonalnych aktorów.
  • Zajęcia otwarte dla rodziców.
  • Poznajemy najbliższą okolicę.
  • „Cała polska czyta dzieciom”.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: