DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE "KRASNOLUDKI"

25 paź 2022

20 września każdego roku to szczególna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia w placówkach celebrowany jest Dzień Przedszkolaka. Dla dzieci z grupy „Krasnoludki” był to wyjątkowo intensywny dzień, ponieważ wraz z rodzicami udali się na wspólną wycieczkę do Żarek. Tam czekały atrakcje w postaci warsztatów edukacyjnych i zwiedzania.

Pierwszą atrakcją był warsztat wytwarzania słodyczy w Manufakturze Słodyczy Hokus Pokus. Tam uczestnicy nie tylko poznali w jaki sposób z cukru powstaje masa, jak się ją barwi, dodaje smaku, ale również wykonywali swoje lizaki. To było słodkie doświadczenie. Następnie wszyscy spotkali się przy długim stole zasypanym sianem w Etnopracowni, na warsztacie wytwarzania zwierzątek z siana. Aż miło było patrzeć jak dzieci wraz z rodzicami tworzą cuda – sowy, koty, itp. Po pracy był czas na zwiedzanie czyli wizyta w Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn, gdzie dzieci poznały tajniki produkcji mąki, kaszy, urządzenia i maszyny wykorzystywane w tym celu. Mogły również osobiście doświadczyć trudu tej pracy. Po intensywnym dniu pełnym emocji i doświadczeń przyszedł czas na posiłek w Restauracji Przystań Leśniów, ale tu kolejna niespodzianka czyli warsztat pizzy. Ta zrobiona osobiście smakowała najlepiej. Wszyscy wrócili zmęczeni ale też zadowoleni. Na zakończenie tego jakże obfitującego w atrakcje dnia każde dziecko otrzymało upominek z okazji Dnia Przedszkolaka.

Data utworzenia:2022-10-25
Data publikacji:2022-10-25