III ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

16 paź 2023

Dnia 10 października 2023 r. odbył się w naszym przedszkolu etap gminny III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka, na którym gościliśmy pana Sławomira Krzysztofika - wizytatora Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Celem olimpiady było propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej dzieci i poznanie zasad zdrowej rywalizacji. Ale najważniejsza była DOBRA ZABAWA!

Uczestnicy olimpiady wzięli udział z czterech konkurencjach: sztafeta, tor przeszkód, skok w dal oraz rzut woreczkiem do celu. Dzieci były podzielone na drużyny dziewcząt i chłopców.

Zmagania sportowe zaczęliśmy od odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" oraz złożenia uroczystego ślubowania, następnie przystąpiliśmy do wspólnej rozgrzewki i kolejno zostały przeprowadzone konkurencje sportowe.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną świetną zabawę, a zwycięskim drużynom dziewczynek i chłopców z naszego przedszkola życzymy powodzenia w osiąganiu dalszych sukcesów sportowych już 8 listopada w II etapie Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka na szczeblu powiatowym.

Serdecznie dziękujemy za sędziowanie i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkurencji sędziemu panu Zdzisławowi Szymańskiemu- nauczycielowi wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Seceminie.

Data utworzenia:2023-10-16
Data publikacji:2023-10-16