PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE KRASNOLUDKÓW

16 paź 2023

W dniu 04 października 2023 dzieci cztero i trzyletnie z grupy „Krasnoludki” z Publicznego Przedszkola w Seceminie przeżywały wyjątkowy i ważny dzień, a mianowicie „Pasowanie na Przedszkolaka” Była to niewątpliwie niezapomniana uroczystość w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców. Uroczystość ta została połączona z pierwszą dla dzieci wycieczką do „Dziecięcego Raju” w Hula Kula w Rędzinach.

Już sama podróż autokarem i co chwila inne atrakcje za oknem były dla dzieci fascynujące, a to dopiero był początek długiej listy atrakcji jakie czekały na dzieci. Towarzyszący dzieciom rodzice z podziwem patrzyli na swoje pociechy i na ich osiągnięcia. Zarówno dzieci jak i ich rodzice, aktywnie uczestniczyli w zorganizowanych zabawach z wykorzystaniem urządzeń znajdujących się w ośrodku jak i integracyjnych pod kierunkiem animatora zabaw.

Po części integracyjnej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem, a rodzice że będą się troszczyć o dzieci i doceniać ich osiągnięcia. Po czym nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez pana Sławomira Krzysztofika- wizytatora Kuratorium Oświaty w Kielcach, obecnego w charakterze opiekuna dziecka, Dopełnieniem uroczystości był wspólny taniec do piosenki „My jesteśmy Krasnoludki” oraz zdmuchnięcie świeczek na torcie i wspólny poczęstunek.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy pasowania na przedszkolaka i kolorowe balony.

Data utworzenia:2023-10-16
Data publikacji:2023-10-16