NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w Przedszkolu w Seceminie

15 lis 2023

Jest takie miejsce na mapie świata ...

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce.

Polska, Polska, Polska!”

Łukasz Tartas

11 listopada to wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. W bieżącym 2023 roku to data upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość przygotowana przez dzieci z grupy „Tygryski” i „Biedronki” pod kierunkiem pań: Anny Nowaczek i Beaty Polak. Udział wzięły dzieci z wszystkich grup wraz z wychowawcami, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście – Pan Tadeusz Piekarski - wójt Gminy Secemin oraz Pani Danuta Lentas – dyrektor przedszkola. Wszyscy z powagą i dużym skupieniem oglądali piękny program artystyczny, który zakończył się odśpiewaniem o godz.11.11 hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się tym samym do akcji „ Szkoła do hymnu”. Przedstawiciele naszego przedszkola udali się również pod pomnik poświęcony poległym w walce o wolność i niepodległość ojczyzny , znajdujący się obok Urzędu Gminy w Seceminie, gdzie zostały zapalone znicze.

Data utworzenia:2023-11-15
Data publikacji:2023-11-15