Warsztaty kulinarne u "Puchatków" - projekt "Zdrowe Dzieci"

22 lis 2023

W trzecim tygodniu listopada w grupie Puchatki realizowaliśmy blok tematyczny pt. "Zdrowie naszym skarbem".
W ciągu tego tygodnia dzieci dowiedziały się dlaczego mawiamy, że ruch to zdrowie, zapoznały się ze schematem piramidy zdrowego żywienia, wspólnie wykonały grupową piramidę oraz dowiedziały się, jak dbać o czystość i do jakiego lekarza udać się, gdy zachorujemy...
Tematykę związaną ze zdrowiem połączyliśmy z realizowanym w naszym przedszkolu projektem Ministerstwa Zdrowia pt. Zdrowe Dzieci, który ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocję zdrowych nawyków żywieniowych wśród rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz kadry odpowiedzialnej za żywienie.

Zwieńczeniem całego tygodnia były warsztaty kulinarne, na które dzieci zaprosiły swoich rodziców. Zajęcia rozpoczęliśmy od przybliżenia podstaw zdrowego stylu życia, następnie wspólnie poćwiczyliśmy przy piosence "Żyj zdrowo", po czym przystąpiliśmy do części warsztatowej. Puchatki wraz z rodzicami przygotowały naprawdę piękne, zdrowe i kolorowe kanapki, szaszłyki owocowe i sałatki. Wychowawczyni p. Diana Lis oraz panie Magdalena Stachurska i Agnieszka Szokalska przyrządziły pyszne i świeże koktajle mleczno- owocowe oraz soki owocowo- warzywne.
Po części warsztatowej wszyscy wspólnie zasiedli do stolików i kosztowali przygotowanych pyszności. Na twarzach dzieci malowała się prawdziwa satysfakcja i radość, a rodziców duma ze swoich pociech. To była wspaniała kulinarna przygoda, która z pewnością przyczyniła się do zwiększenia świadomości rodziców i dzieci na temat zdrowego stylu życia i prawidłowego funkcjonowania.

Data utworzenia:2023-11-22
Data publikacji:2023-11-22